نگاهی به خانه های مخروبه کربکند

 

روزها و سالها میگذرند و همه چیز در حال تولید و جدید شدن هستند،کربکند هم از این حرکت عقب نمانده و در خیلی از موارد حتی سریعتر از جاهای دیگر پیشزفت و حرکت کرده است،اما تنها چیزی که متوقف مانده و هنوز در حالت قدیمی شکل است خانه های مخروبه این محل است.خانه هایی که مرکز اصلی فساد در محل هستند. آری این خانه های مخروبه برای افرادی خوشایند است که کارای مفسده خود را در آنجا انجام میدهد.

وجود این خانه ها باعث عقب افتادن و عدم پیشرفت مناسب کربکند شده و حتی باعث شده که مهاجرت از کربکند زیاد شود.بسیاری از افراد خانه های شیکی می سازند اما تنها چیزی که باعث زشت شدن خانه شان  می شود همسایگی با خانه های مخروبه است.

از خطرات این خانه های مخروبه می توان به :
1-  افزایش فساد و خلاف
2-  زشت کردن نما محله
3-  افزایش مهاجرت
4-  کم بودن امنیت
5-  توقف پیشرفت عمرانی در محل
6-  نبودن میل و رقبت برای ساختن خانه
7-  افزایش جانوران و حیوانات موزی و خطرناک
8-  نبود مکانی سالم و بهداشتی     و...شهرداری
در این راستا شهرداری دولت آباد فعالیتی انجام نداده و اصلا نه انگار که محله ای به عنوان کربکند وجو دارد. (همه پروژه های شهرداری در محل به شکل آثار باستانی تبدیل شده و باعث افزایش توریست در این محل شده ؟؟؟!!!)به طور مثال کتابخانه،کشیدن جاده و... اما کسی جوابگو نیست،مردم هزاران بار به خاطر این خانه های خرابه اعتراض آورده اند ولی کسی جوابگو آنها نیست.


مالکان خانه های مخروبه
و اما چه بگویم از دست این مالکان خانه های مخروبه که نه فکری برای تخریب آنها میکنند و نه حرفی در این رابطه میزنند. آری، آنها خودشان در اصفهان در خانه های شیک زندگی میکنند، و زمینهایشان را در کربکند نگه داشته اند و منتظر این هستند که قیمت زمین بالا برود یا حتی این قدر پول دارند که احتیاجی به این زمین ها ندارند. و  ای کاش کمی به فکر محله و همشهریان کربکندی بودند.


از مردم انتظار میرود
ای مردم همه با کمک هم به فکر راهی باشیم برای بر طرف کردن این مشکلات، به فکر آینده محله خودمان باشیم که روزی کربکند نامش در همه جا آشنا بیاید.
سعی کنید که حرفهایمان را بزنیم و نگذاریم حق کربکند و کربکندی نابود شود...خودمان باید محله یمان را آباد می کنیم نه شهرداری و ...و در آخر :
کسی که پس از 30 سال دوری از وطن و زندگی کردن در خارج از کشور به کربکند آمده بود در موقع ورود خود به کربکند با تعجب زیاد گفت من که 30 سال پیش کربکند بودم محله به همین شکل بوده و الان هم مانند 30 سال گشته است و اصلا تغییری نکرده

نویسنده مقاله : رضا معینی

/ 2 نظر / 6 بازدید
عماد

سلام آقا رضا مطمئنی کربکند ، مرکزیت دولت آباده ؟؟؟ [نیشخند]

adel kolah kaj

Hamash eshtebahej ta omja ke baladam dolat abad markaze borkhare chg migi