افتتاح مسجد فاطمیه(مطلب) با حضور آیت الله طباطبایی نژاد

امام جمعه اصفهان ضمن حضور در مسجد فاطمیه کربکند پس از اقامه نماز و در مراسمی که بدین منظور برگزار شده بود در سخنانی به اهمیت مسجد و آبادانی مسجد پرداختند و از بانیان ساخت مسجد مذکور تشکر کردند.
 آیت الله طباطبایی نژاد در آیین افتتاح مسجد فاطمیه محله کربکند دولت آباد با بیان این مطلب گفت: مساجد خانه خدا بر روی زمین است و حضور در مسجد پاکی از گناهان و ثواب زیارت خدا را دارد و دوری از مساجد، ‌دوری از خدا و دین است.
وی افزود: مساجد آدبی دارد که باید همه رعایت کنند و به آن احترام بگذارند و مهمترین آن، ترک معامله و خرید و فروش، ‌بلند نکردن صدا در مساجد و ترک کار و صحبت بیهوده است.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان گفت: در قرآن آمده است که مساجد را فقط مومنین می سازند و این توفیقی است که از جانب خدا به هر کسی داده نمی شود مگر کسانی که اخلاص داشته و برای رضایت خداوند کار کنند.
گفتنی است؛ مسجد فاطمیه محله کربکند دولت آباد در سال ۱۳۸۰ با اهدای زمینی به مساحت یک هزار و 200 متر مربع توسط خیران آغاز به ساخت شد و پس از سفت کاری تا سال گذشته رها شد.
همچنین از سال گذشته ادامه ساخت این مسجد در دو طبقه با یک هزار متر زیر با کمک خیران آغاز شد و همزمان با دهه ولایت و عید سعید غدیر خم امسال به پایان رسید.
برای ساخت این مسجد بیش از هفت میلیارد ریال با کمک خیران هزینه شده است.

امام جمعه اصفهان  در ابتدا خود را به نوعی کربکندی دانست و بیان داشت که مدتها بود که علاقه مند به حضور در کربکند بودم و از بانیان این حضور و بعد از ۴۰ سال تشکر می کنم.

آیت الله طباطبایی نژاد گفتند کربکند و شهر دولت آباد مردمانی مومن و همیشه در صحنه دارد و این همیشه برای من مشهود بوده است. وی در ادامه کربکند امروز را با کربکند ۴۰ سال پیش مقایسه ای کوتاه کرد و امروز را برکت و از مواهب انقلاب دانست.
ایشان لازمه آبادانی و عمران مساجد را به حضور فعالانه مومنین در مساجد منوط دانست .

امام جمعه اصفهان همچنین ابراز امیدواری کردند که خود و مسئولین در برابر مردم و خون شهیدانی که به انقلاب آبرو بخشیدند بتوانند خدمت گزار مردم و انقلاب باشند.
 در انتهای مراسم از بعضی عوامل و بانیان تقدیر به عمل آمد در این مراسم ، علاوه بر حضور ایت الله طباطبایی نژاد ؛آقای حاجی نماینده شهرستان در مجلس ، خانواده های شهدا ، روحانیون ، امام جمعه دولت آباد ، آقای قاسمی فرماندار ، شورای اسلامی شهر ، مسئولین انتضامی شهرستان و ... حضور داشتند.

در زیر کلیپی از ورود آیت الله طباطبایی نژاد به مسجد فاطمیه را مشاهده می کنید :

دانلود کلیپ افتتاح مسجد فاطمیه(مطلب) کربکند با لینک مستقیم

/ 0 نظر / 11 بازدید