بازی رابطی

بازی رابطی یکی از بازی های زیبا و مشهور کربکند و برخوار است که هنوز که هنوز است بسیاری از جوانان مشغول به بازی هستند. مثلا خودم با بچه ها هر شب در ماه مبارک رمضان در گلزار شهدا مشغول به بازی کردن هستیم.

تعداد نفرات توی این بازی می تونه برای هر تیم بین 3 تا 6 نفر باشه البته بستگی به گستردگی زمین هم داره و هیچ وسیله ای هم برای بازی نمیخواهد.

شکل کلی نقشه بازی که معمولا با گچ روی زمین می کشند به صورت زیر هست:

افراد به دو تیم تقسیم می شوند که نام یک تیم" راه بالا" و یکی "راه پایین" است که یکی از تیم ها افرادش را در منطقه قرمز رنگ که در تصویر مشخص شده قرار می دهند و آن تیم هم افرادش را بیرون از نقشه قرار میدهند.افرادی که در منطقه قرمز رنگ قرار دارند باید توجه داشته باشند که پا یا دستشان به قسمت زمین سفید رنگ برخورد نکند یا از منطقه قرمز رنگ خارج نشوند و با زمین برخورد کنند. تیم دوم که بیرون از زمین است باید افرادش را به بازی بفرستند تا از خانه اول به خانه آخر برسند اگر تیمی که در ناحیه قرمز قرار دارد دستش یا پایش به آن افرادی که قصد حرکت به بالا را دارند برخورد کند آن فرد از بازی خارج میشود(فرد بیرون از نقشه) اگر کسی توانست از خانه اول به خانه آخر برود و در برگشت هم از خانه آخر به اول برگردد بدون اینکه کسی اون را بزند کل تیم این فرد برنده بازی هستند و دوباره باید در بازی جدید در بیرون از نقشه بازی کنند اگر هم افرادی که در ناحیه قرمز رنگ همه افراد تیم مقابل را زدند برنده بازی هستند و به بیرون از نقشه برای ادامه بازی می روند.

اگر سوالی از این بازی دارید حتما بپرسیند؟؟؟؟

نویسنده : رضا معینی - استفاده از این پست با ذکر نویسنده و منبع هیچ مشکلی ندارد.

/ 1 نظر / 12 بازدید