سایت شهدا کربکند


ما جوانان امروزی کربکند شاید نام این شخص را از پدران و مادران سالخورده خود شنیده یا اصلا نشنیده باشیم، ایشان در سال 1287 هجری شمسی متولد و در بین هشت الی ده سالگی پدر و مادر خود را از دست داد، دستان خود را از کودکی به زانوان خود گرفت و به رعیتی (کشاورزی) و فرا گرفتن سواد و قرآن در مکتب خانه آغاز نمود.
ایشان اوقات فراغت برای خود نگذاشته بود مداوم در حال کشاورزی،قرائت قرآن و فراگیری کتابهای فقه و علما مشغول بود.
در جوانی هجده سفر مشهد مقدس، هشت مرحله به کربلا و سه مرحله به بیت الله الحرام مشرف شده بودند آنهم آن زمانی که رفت و برگشت آنان به مدتها کشیده می شد، سرما و گرمای هوا، دزدان قافله و راه زنها و کمبود پول و آذوقه از کوچکترین مشکلات سفر بوده است.
از زمان بیست سالگی ایشان را شخص مومن،جوانمرد،معتمد،شایسته اطلاعات دینی و خادم الحسین می دانستند همین امر باعث شده بود که مردم او را به جهت مشاوره و مشورت خانوادگی ، اختلافات و استخارات پشتیبان خود می دانستند از صفت های مهم دیگر او می توان به خوش رفتاری،انجام دادن صله رحم و انجام دادن فریضه امر به معروف و نهی از منکر نام برد.
الگوهای مهم آن که زبانزد مردم بود شجاعت و زور بازوی او بود که هیچ وقت در راه تظاهر و قلدرگی و تکبر بکار نبرد.این حسن و قدرت در زمان گذشته او با اتفاقات شجاعانه وی لقب نماینده حضرت خضر گرفته بود. الگوهای  مهم دیگر آن مومن بودن بدون کبر و فقط برای رضایت خدا و بر طرف کردن مشکلات مردم و کمک به ضعفا بود.
ایشان از طایفه میر آبادی و از خاندان ذوالفقار می باشند.
از مهمترین فعالیت های ایشان در راه خدا، از بیست و پنج سالگی به عنوان پیش نماز آبادی در مساجد کربکند بوده است و این امر خدمت به خلق الله را تا سال 1372 در هشتاد و پنج سالگی پایان عمرشان به دوش کشیدند.
باشد که جوانمردی،صداقت و پاکدامنی شخصیت هایی همچون حاج جواد در منطقه و محله ما از خاطره ی ما نسلهای آینده حذف و محو نشود.
و در آخر سخنی از رضا معینی : امید است که با لطف و عنایت خدا بتوانم کمی از معرفت پدربزرگانم را به ارث ببرم و خدمت به خلق الله را تا آخر عمرم به دوش بکشم، باشد که نام و خاطره ای از جدم را در همه جا بگسترانم پس به یاد ( اسدالله (پدر بزرگم) ، حاج جواد ، حسینعلی‌ ، حج علی ، ذوالفقار‌، محمد جواد و ابراهیم و ...)‌ صلوات

آمین یا رب العالمینتاريخ : یکشنبه ۱۳٩٠/٧/٢٤ | ۱:۱۳ ‎ب.ظ | نویسنده : رضا معینی | نظرات ()
.: Created By Reza Moeini-OMIGO :.