سایت شهدا کربکند

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس "، نظامیان نیروی دریایی آمریکا که در حال فعالیت در خارج از این کشور هستند با استفاده از شبکه‌های اجتماعی نظیر "فیس بوک " و "تویتر " با خانواده و دوستان خود ارتباط برقرار می‌کنند اما طی دستور جدیدی که صادر شده استفاده از سایت‌های شبکه اجتماعی نظیر فیس‌بوک و تویتر ممنوع اعلام شده است.

 

این دستور جدید اعلام کرده که طبیعت شبکه‌های اجتماعی باعث ایجاد حملات وسیع و سو‌ء استفاده‌هایی می‌شود که اطلاعات را برای دشمنان آشکار می‌سازد و مسیری ساده برای خروج اطلاعات ایجاد می‌کند. بر اساس این دستور نظامیان نیروی دریایی آمریکا تنها مجاز به متصل شدن به شبکه مرکزی نیروی دریایی آمریکا هستند.

تصمیم اخیر آمریکا در ممنوعیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی انتقادهایی را نیز در پی داشته است. "اندی سرنوویتز " یکی از اساتید مدرسه روزنامه‌نگاری "مدیل " آمریکا طی گزارشی در پایگاه خبری آمریکایی "هافینگتون پست "نوشت: ممنوعیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی باعث آسیب رساندن به روحیه نظامیان آمریکایی می‌شود.
روزنامه آمریکایی "کریستین ساینس مانیتور " نیز در گزارشی درباره این قانون جدید نوشت: این قانون زیاد کاربردی نخواهد داشت چون هر کسی با 99 دلار می‌تواند "آی‌فون "[iPhone] داشته باشد و به این ترتیب می‌تواند به اینترنت دسترسی پیدا کند.
این روزنامه آمریکایی در ادامه گزارش خود اضافه کرد: شبکه‌های اجتماعی ریسک امنیتی جدیدی محسوب نمی‌شوند.کسی که قصد داشته باشد اطلاعات حساس را از طریق شبکه‌های اجتماعی منتشر کند می‌تواند این اقدام را از طریق تلفن یا ایمیل انجام دهد. وزارت خارجه آمریکا با عنوان دیپلماسی عمومی فعالیت گسترده‌ای برای ترویج استفاده از وب‌سایت‌های اجتماعی نظیر توییتر و فیس‌بوک در کشورهای مخالف آمریکا آغاز کرده است.

منبع: رسانه از فارس.: Created By Reza Moeini-OMIGO :.