سایت شهدا کربکند

نام : محمدرضا
نام خانوادگی : صفری
شغل : روحانی
محل تولد : اهواز
تاریخ تولد : 1355/5/27
تحصیلات : کلاسیک (دیپلم برق الکتروتکنیک)
حوزوی : رسائل و مکاسب

روحانی و مبلغ :

ایشان در مناطق مختلف استان ولایتمدار اصفهان، به تبلیغ و اِشاعه فرهنگ قرآن و عترت پرداخته اند. از جمله : شهرستان های لنجلن،نجف اباد،جرقویه و دولت آباد
ایشان با برپایی نماز جماعت در مساجد و مدارس و ایراد سخنرانی و بیان احکام به ارشاد مردم نیز میپردازند. از جمله فعالیت های ایشان می توان به مشاوره های دینی و مذهبی،ارتباط صمیمی با جوانان ، همکاری با کانون مساجد،همکاری با پایگاه های بسیج،عضو ستاد نماز جمعه،مسئول دارالقرآن امام زاده نرمی،شرکت در جلسات مذهبی و سیاسی و... اشاره کرد.
قاری قرآن

از سن نوجوانی با قرائت قرآن آشنا شدند و از محضر اساتیدی همچون : استاد سید ناصر رضوی و استاد محمدصادق همدانی بهره مند گردید.
در مسابقات قرآن زیادی شرکت کرده اند و رتبه اول را در بسیاری از آنها کسب کرده اند. که میتوان به :
نفر اول هفتمین دوره مسابقات قرآن حوزه های علمیه استان اصفان در رشته ترتیل در سال 1393

* نفر ممتاز مسابقات قرآن حوزه های علمیه کل کشور "استان همدان" در رشته ترتیل سال 1394
* نفر اول مسابقات قرآن مبعث فولادشهر در سال 1378 و ...
در ضمن ایشان مجری بسیاری از محافل اُنس با قرآن میباشند که با قاریان و حافظان بین المللی به اجرای برنامه پرداخته اند.
خوشنویسی

ایشان در هنر خوشنویسی مدرک ممتاز دارند.
در رشته نستعلیغ از استاد علی فرزانه و در رشته شکسته نستعلیق از محضر اساتید غلامرضا وکیلی و مهدی عطریان کسب فیض کرده اند
درضمن ایشان چند کلیپ مذهبی که تلفیقی از هنر قرائت قرآن ، تواشیح و خوشنویسی میباشد را تهیه نموده اند که اولین مبتکر این سبک میباشند و در بسیاری از محافل مهم استان به اجرای برنامه پرداخته اند.

با تشکر از علی صفری و وبگاه korbekand.vvs.irتاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٥/۱٧ | ٩:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : رضا معینی | نظرات ()

انجمن فرهنگی ورزشی کربکند در سال 90 با تشکیل مجمع عمومی ورزشکاران کربکند اقدام به برگزاری انتخابات و تعیین هیئت موسس برای انجمن فرهنگی ورزشی کربکند کرد،که از مهمترین اعضای آن می توان به

آقایان : حاج رضا مومنی  رئیس انجمن ؛ محمد رضا معینی حسن قاسم ، رضا معینی غلام و حسین معینی باقر نام برد.
انجمن فرهنگی ورزشی کربکند طبق اساسنامه موجود در وبگاه انجمن به سه گام جدی در ورزش کربکند با رویکردی فرهنگی مبادرت ورزیده که مهمترین آن توسعه زیر ساخت های ورزشی با ایجاد ساختار های ورزشی ، افزایش فرهنگ ورزشی و  فعالیت های ورزشی در کربکند و تزریق آموزش به ورزش می باشد. که در این مسیر با پیگیری های انجمن امروز سالن ورزشی کربکند رو به اتمام می باشد زمین فوتبال قانونی کربکند ایجاد و رو به تجهیز می باشد ، تورنمت های بسیار در ورزش های مختلف چون فوتبال ، فوتیال ، والیبال ، تنیس روی میز ، دارت ، هدایت ورزش کاران و حمایت در رشته های چون زیبای اندام ، فعالیت های رزمی و همچنین احیای ورزش های والیبال محلی ، چوق و پل و... با ایجاد بستر و فضا ، برگزاری بزرگترین مسابقه ورزشی شهرستان به عنوان پر استقبال ترین تورنمت برگزار شده در شهرستان به استقبال 3 هزار نفری علاقه مندان ، موتور سواری و ...
در سال های پیش ور انجمن به دنبال  انجمن به عنوان باشگاه فرهنگی ورزشی کربکند و ثبت آن  خواهد بود تا گام در مرحله تیم داری بردارد . چراکه به لحاظ ساختاری و فضای ورزشی با پیگیری ها و فعالیت های انجام شده  در کربکند ، در شرایط مطلوبی به سر می بریم ، همچنان که در طرح جامع شهر فضاهای روباز ورزشی نیز پیش بینی شده است.

منبع : www.korbekand.vvs.irتاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٥/۱٧ | ٩:٠٧ ‎ب.ظ | نویسنده : رضا معینی | نظرات ()

تاریخچه خیریه
خیریه در سال 1373  توسط خیرین محل ( حاج حسن میرزا علی محمد (شورا) ، حاج فرهاد معینی ، حاج حسنعلی هاشمیان ، حاج ارباب قدم ، حاج محمد سرباز ) تآسیس شد . بعد از چند سال دفتر خیریه در فلکه مهدیه – نبش کوچه مهدیه ساخته شد. و بعد از مدتی ( با فوت حاج محمد سرباز ، حاج فرهاد و حاج حسن شورا ) فعالیتهای خیریه متوقف شد.
رسمی شدن خیریه
به منظور سازماندهی و هماهنگی بین خیّرین در جهت خدمت و حمایت از افراد محروم  کربکند عده ای از افراد محل تصمیم گرفتند خیریه حضرت زهرا را تقویت نمایند و با ایجاد اساسنامه و ثبت قانونی و کسب مجوزهای لازم به صورت هدفمند و متمرکز به امور محرومین محل رسیدگی نمایند . بعد از پیگیری و صحبتها و هماهنگیهای اولیه برای ثبت مؤسسه خیریه اولین جلسه رسمی در تاریخ 1390/2/1 برگزار شد.
دعوت عمومی : در مسجد جامع و نماز جماعت از تمامی علاقمندان و افراد محل برای شرکت در جلسه عمومی
دعوتنامه های خصوصی : علاوه بر دعوت عمومی طی دعوتنامه های خصوصی بصورت کتبی و حضوری از خیرین و معتمدین محل و فعالین فرهنگی برای شرکت در جلسه و مشارکت در امور خیریه
طبق توافق در این جلسه قرار شد  در جلسه بعدی به تاریخ 1390/2/5 انتخابات هیئت امناء برگزار شود که در نتیجه هفت نفر به عنوان هیئت مدیره انتخاب شدند . از آنجایی که می بایست 21 نفر هیئت مدیره انتخاب می شد تا اعتبار لازم را به دست آورد یک دعوت عمومی دیگر با همکاری حاج آقا اسماعیلی انجام گرفت و روند فعالیتها برای تکمیل اساسنامه و ثبت مؤسسه ادامه یافت .  
تمامی جزییات جلسات و صورتجلسه ها و مدارک لازم موجود می باشد و علاقمندان می توانند با مراجعه به مسئولین خیریه اطلاعات لازم را بدست آورند.
آگهی تأسیس مؤسسه خیریه حضرت زهرا سلام الله علیها میدان مهدیه کربکند در تاریخ 1391/4/17 در روزنامه رسمی به چاپ رسید.
منابع خیریه
کمکهای مردمی
کمکهای مردمی شامل نذورات ، صدقه ، کفاره ، فطریه ، هدیه ، هبه و ...
شماره حسابها جهت دریافت کمکهای نقدی :
جاری سپهر صادرات  0104223620000
شماره کارت بانک صادرات 6037691199506320
حساب جاری شماره 100  صندوق قرض الحسنه ولی عصر کربکند
توجه: تمامی حسابها به نام مؤسسه خیریه حضرت زهرا سلام الله علیها می باشد.
صندوق صدقات
جهت دریافت صندوق صدقات خیریه ویا تخلیه می توانید به فروشگاه خیریه مراجعه نمایید.
فروشگاه
به همت مسئولین خیریه یک فروشگاه ظروف یکبار مصرف و لوازم آشپزخانه افتتاح شد تا علاوه بر رفع نیاز مردم محل ، یک منبع درآمد برای خیریه باشد .
کلیه خدمات خیریه در فروشگاه انجام می گیرد:
سفارش تاج گل خیریه
توزیع و تخلیه صندوقهای خیریه
دریافت نذورات و کفارات و فطریه
مکان فروشگاه: دولت آباد – کربکند- بلوار 17 شهریور – میدان مهدیه – جنب دبستان شهید معینی
زمان: همه روزه غیر از روزهای تعطیل  از ساعت 8:30 الی 12:30  و  ساعت 16:30 الی 20:30
شماره فروشگاه: 031 – 45863850
تاج گل خیریه
تاج گل خیریه روش و سنت پسندیده ای است که مؤمنین برای عرض تسلیت در مراسمات ترحیم و عزاداری استفاده می کنند وهمان هزینه ای که قرار بود با تاج گل طبیعی از بین برود صرف صدقه شده و ثواب آن هم به میت و هم به اهدا کننده می رسد وهم نیازهایی از فقیران برطرف شده و این هزینه ها برای همیشه ماندگار می ماند. تاج گل خیریه فواید زیادی دارد که می توانید برای اطلاع بیشتر به کتاب گل همیشه بهار مراجعه نمایید.
تاج گل خیریه به عنوان یک منبع درآمد برای خیریه محسوب می شود . و در کلیه مراسمات ترحیم و هفته و ... آماده خدمت رسانی می باشد.
مکان دفتر تاج گل : کربکند – فلکه مهدیه – جنب دبستان مکتب الزهرا
زمان : معمولاً چند ساعت قبل از مراسمات دفتر تاج گل باز می باشد . ویا در ایام غیر تعطیل به فرشگاه مراجعه نمایند . ولی افراد برای هماهنگی بیشتر یا سفارش تلفنی تاج گل می توانند با یکی از شماره های زیر تماس بگیرند:
دفتر خیریه و تاج گل : 031 - 45863060
ویا تماس با شماره های 09135565285 – 09139838178
همکاری و مشارکت در توزیع نذورات یا طعام بین نیازمندان :
افرادی که قصد دارند طعام بین نیازمندان واقعی تقسیم نمایند و یا در سفره های عمومی طعام در مساجد یا ...   همکاری نمایند با مشورت و راهنمایی افراد آگاه در خیریه می توانند به بهترین روشهای موجود این امور را انجام دهند. مسئولین خیریه آمادگی خود را برای همکاری در کلیه امور خیر (تا حد توان ) اعلام می نمایند.
تماس با مسئولین خیریه:
مراجعه و یا تماس با فروشگاه خیریه : 031 – 45863850
سامانه پیامکی : 10001231231232
دفتر خیریه و تاج گل: 031 – 45863060  همراه : 09135565285
منتظر دریافت انتقادات و پیشنهادات و راهکارهای سازنده شما عزیزان هستیم.
 و من الله توفیق

منبع : www.korbekand.vvs.irتاريخ : شنبه ۱۳٩٤/٥/۱٧ | ٩:٠٠ ‎ب.ظ | نویسنده : رضا معینی | نظرات ()
.: Created By Reza Moeini-OMIGO :.